Załóż swoje konto!
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Dokumenty
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Przedszkole
    • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
      • Informacje o Programie Powszechnej Dwujęzyczności
      • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Rekrutacja 2026
    • Zarządzenie Wóta Gminy Miłki w sprawie rekrutacji w 2026 roku
    • Rekrutacja I klasa 2026/2027
    • Rekrutacja przedszkole 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do klasy 1 SP 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do przedszkola 2026/2027
    • Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego 2026/2027
    • Rezygnacja z dowozu autobusem szkolnym 2026/2027
    • Zezwolenie na dojazdy szkolnym autobusem 2026/2027
    • Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola 2026/2027
  • Strona BIP
Strona główna Aktualności

Szkoła

  • Aktualności
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców

Informacje

  • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
  • Spotkania z rodzicami w roku 2025/2026
  • Wykaz podręczników 2025/2026
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/2026
  • Elektroniczna skrzynka podawcza
  • RODO

Przedszkole

  • Wiadomości z przedszkola
  • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"

 

 

 

Archiwum

  • maj, 2021
  • październik, 2020
  • maj, 2020
  • marzec, 2020
  • luty, 2020
  • wrzesień, 2019
  • czerwiec, 2019
  • maj, 2018
  • październik, 2017
  • wrzesień, 2014
  • listopad, 2013
  • wrzesień, 2012

Sprzątanie Świata 2014

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 20, październik 2014 16:31

zdjęcie-419 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział   w Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. Działania w terenie poprzedziły  zajęcia dotyczące rodzajów śmieci i sposobów ich segregacji. Wywieszono także gazetki na temat szkodliwości niebezpiecznych odpadów. W ramach szkolnej kampanii zachęcającej do ograniczania ilości wytwarzanych śmieci ogłoszono zbiórkę makulatury, zużytych baterii i nakrętek z plastikowych butelek.   Podczas akcji zebrano ogółem 46 worków odpadów.  Uczniowie uprzątnęli tereny w Miłkach, przy ulicach: Szkolnej, Mazurskiej, Sportowej, Lipowej, 40-lecia,  plażę przy Jez.Miłkowskim, obszar wokół parkingu obok cmentarza. Na zakończenie dzieci upiekły kiełbaski w ognisku.

 

Galeria zdjęć

Magdalena Tarnacka

WMTDay po raz drugi w Miłkach

Szczegóły
Utworzono: wtorek, 14, październik 2014 16:00

zdjęcie-226 września po raz drugi obchodziliśmy w naszej miejscowości Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay 2014). Na świecie obchodzono go po raz czwarty, tradycyjnie pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tym roku do wspólnej zabawy przystąpiło 768 szkół (w Polsce 669). W Miłkach organizatorem lokalnym był Zespół Placówek Oświatowych, gdzie odbywały się główne obchody. Specjalne patrole wyruszyły również poza teren szkoły, aby sprawdzić tabliczkową wiedzę spotkanych dorosłych. Osoby, które zdały pomyślnie egzamin otrzymały certyfikat  i tytuł MT EKSPERT, upoważniający do zalogowania się na stronie www.wmtday.org, gdzie można bawić się dalej rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki logiczne.

 

Galeria zdjęć

koordynator akcji Jolanta Kalisz

Bezpiecznie do szkoły

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 18, wrzesień 2014 21:45

zdjęcie-2Dnia 12.09.2014r. w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Miłkach uczniowie najmłodszych klas spotkali się z policjantami. Celem było dowiedzenie się, jak należy bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i do domu po zajęciach. Policjanci przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, aby być widocznym. Spotkanie sprawiło ogromną radość naszym uczniom i mamy nadzieję na dalsze.

 

 

Galeria zdjęć

wychowawcy klas I-III

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 18, wrzesień 2014 21:41

zdjęcie-11 września uczniowie, nauczyciele i rodzice powitali nowy rok szkolny. Nareszcie skończyły się nudne wakacje i będziemy mogli znowu zdobywać upragnioną wiedzę. Wychowankowie pełni zapału do pracy i głodni wiedzy z radością powitali swoich wychowawców, którzy pomogą im stać się pilnymi uczniami i sięgnąć w tym roku po najwyższe laury.

 

Zaproszeni goście, wójt gminy oraz ksiądz proboszcz, życzyli uczniom i nauczycielom samych sukcesów. Pani dyrektor Bożena Ferenc razem z uczniami pożegluje po morzu wiedzy. Szkoda, że już za 10 miesięcy kolejne wakacje.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Nareszcie wakacje!

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 07, lipiec 2014 15:38

zdjęcie-1227 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. Na uroczystość przyszli nie tylko uczniowie, ale również rodzice i zaproszeni goście: Wójt Gminy Miłki Stanisław Wąsiakowski, proboszcz parafii  pw. M.B. Częstochowskiej ks. Wiesław Śliwczyński oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Kruszewski.

To był ostatni rok szkolny w naszej społeczności dla księdza kanonika Wiesława Śliczyńskiego. Pani dyrektor Bożena Ferenc w imieniu nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów podziękowała księdzu za wieloletnią współpracę i wręczyła kwiaty. Gratulujemy mu awansu, ale będzie nam brakowało jego obecności.

Wielu uczniów naszej placówki bardzo ciężko pracowało, aby zasłużyć na bardzo dobre wyniki w nauce. Pani dyrektor wszystkim pogratulowała i wręczyła nagrody. Wspólnie z wójtem panem Stanisławem Wąsiakowskim nagrodziła również uczennice roku. W szkole podstawowej została nią uczennica kl. V, Aleksandra Łukasik, natomiast w gimnazjum ten zaszczytny tytuł przypadł Gabrieli Arciszewskiej z klasy II a. Statuetki sportowców otrzymała żeńska drużyna piłki nożnej ze szkoły podstawowej, ponieważ dziewczęta błyszczały nie tylko na boiskach powiatu, ale także województwa.

Na zakończenie absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach zatańczyli poloneza. Mimo że w pewnej chwili zabrakło prądu i muzyka umilkła, oni zatańczyli do końca. Życzymy im, aby tak zdecydowani i konsekwentni byli w życiu. 

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Ach, co to był za bal

Szczegóły
Utworzono: niedziela, 29, czerwiec 2014 19:30

zdjęcie-318 czerwca tegoroczni absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach wspólnie z rodzicami i wychowawczyniami, panią Renatą Ilnicką oraz panią Agnieszką Hryszko, zorganizowali bal na zakończenie szkoły. Na uroczystości miło nam było gościć panią dyrektor i panią wicedyrektor szkoły, nauczycieli oraz rodziców.

Szybko minęło dziewięć lat, które większość uczestników spędziło w murach tej szkoły. Jednak gimnazjaliści tańcem i zabawą okazywali radość, że w tym roku szkolnym wszyscy trzecioklasiści otrzymają świadectwo ukończenia szkoły. Cieszyli się również z nie najgorszych wyników egzaminów gimnazjalnych, z którymi zapoznali się tuż przed balem.

Wszystkim absolwentom gimnazjum życzymy trafnych wyborów i takiej radości życia, jaka towarzyszyła im podczas balu. Nie zapominajcie jednak, że „Stąd pójdziecie, każdy w swoją stronę, gdzie wskazówek i drogowskazów już nie ma. Cały ciężar Waszego życia spocznie teraz na Waszych ramionach.”

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Wycieczka do Torunia

Szczegóły
Utworzono: niedziela, 29, czerwiec 2014 19:26

zdjęcie-115 czerwca uczniowie naszej szkoły postanowili przekonać się, jak smakują toruńskie pierniki. Na początku zwiedziliśmy Mega Park w Rudniku koło Grudziądza, gdzie mogliśmy się poczuć jak na Dzikim Zachodzie. Jeździliśmy kolejką, na którą napadali kowboje, strzelaliśmy z łuku i broni palnej, szukaliśmy złota.  Obejrzeliśmy przygody Lucky Luka, mami Dalton i jej niesfornych synalków podczas Western Show. W Parku Jurajskim spotkaliśmy się z dinozaurami, które oddychają, poruszają się oraz wydają dźwięki. Podziwialiśmy Mega-Owady. Odwiedziliśmy Magiczną Krainę Bajek, Baśni i Legend. W zoo podziwialiśmy żywe zwierzęta. Niektórzy mieli bliskie spotkanie ze strusiem.

Wieczorem udaliśmy się do Muzeum Piernika, aby własnoręcznie upiec słodkości, z których słynie Toruń. Okazało się, ze wcale nie tak łatwo zrobić idealny pierniczek, ale wszystkie pachniały rewelacyjnie, a smakowały wyśmienicie.

Następnego dnia zwiedziliśmy gród Kopernika. Wysłuchaliśmy legend i opowieści o tym pięknym mieście oraz oczywiście zaopatrzyliśmy się w pierniczki na dalszą drogę.  A w planach mieliśmy jeszcze Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Tam zagłębialiśmy tajniki pisania gęsim piórem, czerpania papieru oraz tłoczyliśmy certyfikaty, co wcale nie było takie proste.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Białą Damę zamieszkującą Zamek w Golubiu-Dobrzyniu. Niestety, tajemniczą mieszkankę mogli ujrzeć tylko ci, którzy przez cały rok szkolny byli bardzo grzeczni. Cóż, niewielu ich było, ponieważ wszyscy uczestnicy wycieczki oprócz opiekunów skorzystali z odpuszczenia grzeszków w kaplicy zamkowej.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Żałowaliśmy, że wycieczka trwała tylko dwa dni. Dziękujemy Wójtowi Gminy Miłki, panu Stanisławowi Wąsiakowskiemu, za wsparcie finansowe, dzięki czemu nasza wyprawa doszła do skutku.

 

Galeria zdjęć

Agnieszko Hryszko

Więcej artykułów…

  1. Piknik ekologiczny w Olsztynie
  2. Koncert letni
  3. Rejs statkiem
  4. Nagrody dla najlepszych
  5. Dzień otwarty w przedszkolu

Podkategorie

Strona 108 z 133

  • start
  • poprz.
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 112
  • nast.
  • koniec
209111
Zalogowani 0
Goście 14
Zarejestrowani 94

ZPO Miłki 2012 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Marek Baranowski

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.