Załóż swoje konto!
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Dokumenty
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Przedszkole
    • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
      • Informacje o Programie Powszechnej Dwujęzyczności
      • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Rekrutacja 2026
    • Zarządzenie Wóta Gminy Miłki w sprawie rekrutacji w 2026 roku
    • Rekrutacja I klasa 2026/2027
    • Rekrutacja przedszkole 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do klasy 1 SP 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do przedszkola 2026/2027
    • Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego 2026/2027
    • Rezygnacja z dowozu autobusem szkolnym 2026/2027
    • Zezwolenie na dojazdy szkolnym autobusem 2026/2027
    • Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola 2026/2027
  • Strona BIP
Strona główna Aktualności

Szkoła

  • Aktualności
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców

Informacje

  • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
  • Spotkania z rodzicami w roku 2025/2026
  • Wykaz podręczników 2025/2026
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/2026
  • Elektroniczna skrzynka podawcza
  • RODO

Przedszkole

  • Wiadomości z przedszkola
  • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"

 

 

 

Archiwum

  • maj, 2021
  • październik, 2020
  • maj, 2020
  • marzec, 2020
  • luty, 2020
  • wrzesień, 2019
  • czerwiec, 2019
  • maj, 2018
  • październik, 2017
  • wrzesień, 2014
  • listopad, 2013
  • wrzesień, 2012

Żeglarska zielona szkoła

Szczegóły
Utworzono: piątek, 18, październik 2013 10:13

Zielona szkołaUczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach w dniach od 30 września do 4 października 2013 roku uczestniczyli w projekcie ?Poza horyzont ? żeglarskie zielone szkoły dla młodzieży z Mazur?. Gimnazjaliści spędzili w Kalu koło Węgorzewa pięć dni i wcale tego nie żałują. Czas płynął im bardzo szybko wypełniony licznymi zajęciami. Uczestnicy pływali żaglówkami i kajakami po jeziorach Święcajty oraz Mamry. Brali udział w zajęciach sportowo ? obronnych z zakresu surwiwalu i samoobrony. Poznali podstawy fotografii oraz zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie. Ćwiczyli pierwszą pomoc oraz uczestniczyli w warsztatach komunikacji interpersonalnej. Dowiedzieli się, jak radzić sobie ze stresem, budować pozytywną samoocenę oraz rozwiązywać konflikty. Uświadomili sobie, dlaczego tak ważna jest aktywność społeczna. Natomiast wieczorem uczniowie spędzali czas przy ognisku, w dyskotece albo bawili się w karaoke.

Agnieszka Hryszko

Czytaj więcej...

Święto Tabliczki Mnożenia

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2013 22:04

Święto Tabliczki Mnożenia-127 września obchodzono III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do wspólnej zabawy przystąpiło 755 szkół, w tym 563 z Polski. W naszej szkole świętowanie rozpoczęło się od poniedziałku: na korytarzach i w klasach pojawiły się gazetki informacyjne, uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem. Ci, którzy nie  chcieli ?źle wypaść? mieli kilka dni by się troszkę douczyć. W czwartek zostały przeprowadzone szkolne eliminacje na egzaminatorów i asystentów, którzy w piątek  pomagali pani Joli Kalisz zorganizować dość nietypową zabawę, bo połączoną z nauką matematyki. Uczniowie na lekcjach zdawali pisemne egzaminy i rozwiązywali zadania logiczne. Jeśli komuś nie udało się poprawnie rozwiązać mini ? testu tabliczkowego i uzyskać specjalnego certyfikatu, mógł przystąpić po upływie godziny do sprawdzianu ustnego u szkolnego egzaminatora. Uczniowie w specjalnych Komisjach sprawdzali ?tabliczkową wiedzę? nie tylko swoich rówieśników i starszych kolegów ale także dorosłych. Patrole egzaminacyjne o godz. 1100 wyruszyły poza szkołę, aby przepytywać przypadkowych przechodniów. Mieszkańcy Miłek oraz pracownicy urzędów i sklepów odpowiadali na pytania ze skupieniem. Niektórzy przyznawali, że mają problem z liczeniem pamięciowym, bo wykorzystują kalkulatory nawet do prostych rachunków. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa oraz nauka. Każda osoba, która otrzymała tytuł MT EXPERT, może wziąć udział w Konkursie Matematyczno-Logicznym (czas trwania 27.09. ? 6.10.2013). Każdego dnia udostępniany będzie nowy zestaw z zagadkami matematyczno-logicznymi związanymi z tabliczką mnożenia. Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach: ALPHA, BETA, GAMMA, OPEN oraz TEACHER. Najlepsi z danej kategorii otrzymają medale oraz dyplomy.

 

Galeria zdjęć

szkolni organizatorzy WMTDay

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2013/14

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2013 11:04

Dyrektor ZPO Miłkach, działając na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 186, poz. 1245), informuje, że po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców, samorządu uczniowskiego,

ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014 w następujących terminach:

  1. Szkoła Podstawowa w Miłkach :

2.05.2014 (dzień wypadający bezpośrednio przed świętem państwowym oraz bezpośrednio po święcie państwowym),

20.06.2014 (dzień wypadający bezpośrednio po święcie religijnym),

1.04.2014 (dzień sprawdzianu);

23-25.04.2014 (dni egzaminów gimnazjalnych);

  1. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach:

2.05.2014 (dzień wypadający bezpośrednio przed świętem państwowym oraz bezpośrednio po święcie państwowym),

20.06.2014 (dzień wypadający bezpośrednio po święcie religijnym),

1.04.2014 (dzień sprawdzianu);

23-25.04.2014 (dni egzaminów gimnazjalnych).

W ww. dniach w szkole organizowane będą zajęcia opiekuńcze.

 

Bożena Ferenc

Dyrektor ZPO w Miłkach

Rocznica urodzin Michała Kajki

Szczegóły
Utworzono: niedziela, 29, wrzesień 2013 11:38

1-127 września przypada 155 rocznica  urodzin Michała Kajki  ? patrona szkoły podstawowej. Aby przybliżyć postać poety, już 26 września członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali apel, podczas którego przypomnieli najważniejsze fakty z jego życia oraz przeczytali kilka wierszy. Przypomnijmy, że ten mazurski poeta ludowy ponad 100 lat temu żył i tworzył w naszej okolicy. Występ  wzbogacony był o pokaz slajdów przedstawiających zdjęcia poety, jego rodziny, pomników znajdujących się w najbliższym regionie oraz muzeum w Ogródku. Podsumowując spotkanie, pani Jolanta Kalisz przeprowadziła krótki konkurs wiedzy o patronie.

 

Galeria zdjęć

Samorząd Uczniowski SP

Nie zapomnimy

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 26, wrzesień 2013 11:03

Nie zapomnimy-124 września 2013 roku młodzież naszego gimnazjum przybliżyła swoim rówieśnikom oraz młodszym kolegom ze szkoły podstawowej wydarzenia, które rozegrały się w Katyniu i okolicach w latach 1939-1940. Uczestnicy apelu dowiedzieli się, że 17 września 2013 r., w rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, na terenie naszej miejscowości został posadzony Dąb Pamięci oraz odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą porucznikowi Bogumiłowi Dryżała, który w bestialski sposób został zamordowany przez NKWD w Charkowie. W skupieniu i zadumie wsłuchiwali się w nostalgiczne wiersze i piosenki upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Panie, Agnieszka Hryszko oraz Renata Ilnicka, które przygotowały montaż, mają nadzieję, że młodzi ludzie zdali sobie sprawę z tego, że spoczywa na nich obowiązek zachowania pamięci o bohaterach Katynia.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Akcja Sprzątania 2013

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 26, wrzesień 2013 11:01

Akcja Sprzątania 2013-4 "Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Działania w terenie poprzedziły pogadanki i zajęcia ekologiczne. Ze względu na niesprzyjającą pogodę uczniowie ZPO w Miłkach wyruszyli w teren dopiero 23 września. Tego dnia szóstoklasiści  wzięli udział w happeningu, którego celem było zmotywowanie lokalnej społeczności do odpowiedzialnego postępowania z odpadami, zwrócenie uwagi na czystość najbliższego otoczenia oraz wyrobienie nawyku sprzątania po sobie. Dzieci  z kolorowymi transparentami przemaszerowały przez centrum Miłek, wręczyły ulotki napotkanym mieszkańcom. W akcji sprzątania uczestniczyły kl. I-VI SP oraz z gimnazjum. Motywujące jest to, że uczniowie napotkali mniej śmieci niż w poprzednich latach, co świadczy o efektach edukacji odpadowej.  Ogółem zebrano 40 worków odpadów. Na zakończenie dzieci upiekły kiełbaski w ognisku.

 

Galeria zdjęć

M.Tarnacka

Ocalić od zapomnienia

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 23, wrzesień 2013 10:31

Ocalić od zapomnienia-617 września 2013 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy dla uhonorowania porucznika Bogumiła Dryżała, który zginął w Charkowie. Po uroczystej Mszy św. gimnazjaliści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ?Prawdy nie można rozstrzelać.? Zaproszeni goście, Starosta Powiatu pan Wacław Strażewicz, Wójt Gminy Miłki pan Stanisław Wąsiakowski oraz Dyrektor ZPO w Miłkach pani Bożena Ferenc,  w swoich przemówieniach zwrócili uwagę na ogromną rolę młodych ludzi, na których spoczywa obowiązek, by ocalić od zapomnienia polskich bohaterów, którzy oddali życie za ojczyznę. Przedstawiciele samorządu odsłonili pomnik, a żołnierze przeprowadzili Apel Poległych, w którym mimo ulewy uczestniczyło wielu mieszkańców gminy. Na zakończenie pod pomnikiem złożono kwiaty, by chociażby w ten skromny sposób uczcić pamięć żołnierzy zamordowanych przez NKWD.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Więcej artykułów…

  1. Bezpieczna droga do przedszkola
  2. Kierowcy rajdowi w naszej szkole
  3. Nowy rok szkolny rozpoczęty
  4. Nareszcie wakacje
  5. Jan Paweł II patronem gimnazjum

Podkategorie

Strona 120 z 133

  • start
  • poprz.
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • nast.
  • koniec
209101
Zalogowani 0
Goście 72
Zarejestrowani 94

ZPO Miłki 2012 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Marek Baranowski

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.