Załóż swoje konto!
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Dokumenty
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Przedszkole
    • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
      • Informacje o Programie Powszechnej Dwujęzyczności
      • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Rekrutacja 2026
    • Zarządzenie Wóta Gminy Miłki w sprawie rekrutacji w 2026 roku
    • Rekrutacja I klasa 2026/2027
    • Rekrutacja przedszkole 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do klasy 1 SP 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do przedszkola 2026/2027
    • Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego 2026/2027
    • Rezygnacja z dowozu autobusem szkolnym 2026/2027
    • Zezwolenie na dojazdy szkolnym autobusem 2026/2027
    • Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola 2026/2027
  • Strona BIP
Strona główna Aktualności

Szkoła

  • Aktualności
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców

Informacje

  • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
  • Spotkania z rodzicami w roku 2025/2026
  • Wykaz podręczników 2025/2026
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/2026
  • Elektroniczna skrzynka podawcza
  • RODO

Przedszkole

  • Wiadomości z przedszkola
  • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"

 

 

 

Archiwum

  • maj, 2021
  • październik, 2020
  • maj, 2020
  • marzec, 2020
  • luty, 2020
  • wrzesień, 2019
  • czerwiec, 2019
  • maj, 2018
  • październik, 2017
  • wrzesień, 2014
  • listopad, 2013
  • wrzesień, 2012

Bezpieczna droga do przedszkola

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 23, wrzesień 2013 10:16

Bezpieczna droga do przedszkola-5W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w przedszkolu realizowany był temat dotyczący bezpieczeństwa dziecka w drodze do przedszkola.  Odbył się cykl zajęć z tego zakresu. Dzieci przyswoiły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczyły się piosenki i wiersza o ruchu drogowym. Brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, rysowały i malowały różne znaki drogowe. Podsumowaniem było spotkanie  z pracownikami Staży Gminnej, podczas którego dzieci miały możliwość zadawania nurtujących je pytań, a tym samym pogłębienia wiadomości. Dzieci mogły z bliska obejrzeć samochód, jakim poruszają się pracownicy straży. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci opasek odblaskowych i kolorowanek. Zaplanowano również następne spotkanie, podczas którego odbędzie się projekcja filmu o ruchu drogowym.

 

Galeria zdjęć

Janina Tytła

Kierowcy rajdowi w naszej szkole

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 12, wrzesień 2013 18:35

Kierowcy rajdowi w naszej szkole-2Miłośnicy wyścigów samochodowych z utęsknieniem oczekują najbliższej niedzieli, czyli 15 września, by podziwiać zmagania mistrzów kierownicy na drogach naszej gminy podczas kolejnego odcinka 70 Rajdu Polski. Tymczasem w poniedziałek 9 września do szkoły zawitali niespodziewani goście: znany olsztyński kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewki (?Stanik?) wraz z ekipą. Podczas tego spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat konstrukcji samochodów rajdowych, specjalnego niepalnego kombinezonu oraz posłuchać opowieści o pasji pana Staniszewskiego. Członkowie ekipy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, zaprosili zebranych do oglądania pokazów w niedzielę, podpowiedzieli, które odcinki będą transmitowane w telewizji oraz poinstruowali młodych widzów, jak należy zachowywać się, gdy zbliża się samochód. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo widzów podczas wyścigu i bezwzględne podporządkowywanie się służbom organizacyjnym. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały autografy od kierowców oraz gadżety odblaskowe z logo PZM ? głównego organizatora imprezy. Przypomnijmy: Zbigniew Staniszewski i Paweł Drahan będą jechali fordem fiestą RRC nr 26 (biało-niebieskie auto z pomarańczowym przodem).

 

Galeria zdjęć

Jolanta Kalisz

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Szczegóły
Utworzono: środa, 04, wrzesień 2013 23:01

Nowy rok szkolny rozpoczęty-12 września był najzimniejszym dniem tegorocznego lata. Widocznie nawet przyroda współczuła uczniom, że kończą się wakacje i zaczyna ciężka praca. Pani dyrektor Bożena Ferenc szczególnie ciepło powitała w progach szkoły pierwszaków, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją, czyli uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Miłkach, jak również uczniów klas I Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach. Życzymy im, aby dobrze czuli się w murach naszej placówki, a wszystkich pocieszamy, że na kolejne wakacje musimy poczekać już tylko 10 miesięcy.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Nareszcie wakacje

Szczegóły
Utworzono: piątek, 05, lipiec 2013 11:20

Nareszcie wakacje-5Rok szkolny 2012/2013 ciągnął się bardzo długo i wydawało się, że nigdy się nie skończy. Wreszcie nadszedł ten uroczysty dzień i 28 czerwca 2013r. zebraliśmy się przed szkołą, aby rozpocząć wakacje oraz uroczyście pożegnać absolwentów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Na zewnątrz było zimno i pochmurno, ale ze wszystkich biła radość z powodu zbliżających się wakacji. Po uroczystym przekazaniu pocztu flagowego nastąpiło ślubowanie uczniów opuszczających już mury naszej szkoły. Następnie wójt gminy Miłki pan Stanisław Wąsiakowski wręczył nagrody uczniom, którzy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum osiągnęli najwyższe średnie. Wychowawcy klas wraz z panią dyrektor Bożeną Baranowską pogratulowali i wręczyli nagrody wszystkim tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uroczystość zakończyła się wspaniałym wykonaniem poloneza przez uczniów gimnazjum. Życzymy wszystkim udanych wakacji.

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Jan Paweł II patronem gimnazjum

Szczegóły
Utworzono: środa, 03, lipiec 2013 05:46

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomość. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, młodzieży, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach było nadanie gimnazjum imienia Jana Pawła II oraz sztandaru. Ta długo oczekiwana uroczystość odbyła się 14 czerwca 2013 roku.

Przygotowania do obchodów dnia tak wyjątkowego dla całej społeczności szkolnej rozpoczęto jeszcze w minionym roku szkolnym. Powołano specjalny zespół do spraw nadania szkole imienia, który zadbał, by całość przebiegała sprawnie i miała uroczysty charakter. Do pomocy włączyli się również pozostali nauczyciele, rodzice i pracownicy obsługi. Naszej pracy przyświecały słowa:

 "Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Czytaj więcej...

Zakończenie przedszkola

Szczegóły
Utworzono: niedziela, 30, czerwiec 2013 14:08

Zakończenie przedszkola-1327 maja 2013 r. zgromadziliśmy się w Ośrodku Kultury w Miłkach, by uroczyście pożegnać sześciolatki, które od września rozpoczną naukę w szkole. Zaczęliśmy polonezem, a swoje umiejętności pokazaliśmy w montażu słowno ? muzycznym. Następnie pani dyrektor Bożena Baranowska podziękowała dzieciom za ich występ, życzyła samych piątek i szóstek w szkole, przyjemnych i bezpiecznych wakacji oraz wręczyła dyplomy i medale. Rodzice przygotowali swoich pociechom wspaniałe prezenciki. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku, że tak niedawno przekroczyliśmy progi przedszkole, a już pożegnania nadszedł czas. Życzymy absolwentom przedszkola, aby  dni spędzone w szkole były radosne i pełne humoru.

Galeria zdjęć

Małgorzata Tercjak

Krystyna Kulewicz

Wakacyjne rady i przestrogi

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 27, czerwiec 2013 17:23

Wakacyjne rady-126.06.2013r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z pracownikiem Straży Gminnej, który zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznej zabawy podczas wakacji. Dzieci dowiedziały się, że zabawy nad wodą mogą odbywać się tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Kąpać się należy tylko w miejscach do tego przeznaczonych i strzeżonych. Tam gdzie czuwa ratownik. Podczas pobytu na słońcu należy zakładać czapkę z daszkiem lub kapelusik. Jeśli wakacyjny wypoczynek będzie miał miejsce w lesie nie należy go zaśmiecać, zwłaszcza nie zostawiać w nim szklanych butelek, które w kontakcie z promieniami słonecznymi mogą wywołać pożar. Należy także uważać na zwierzęta dzikie i domowe, nie dotykać obcych kotów i psów oraz chorych np. nietoperzy czy innych zwierząt, które mogą nas zarazić groźną wścieklizną. Dzieci dowiedziały się, że podczas letniej burzy nie należy chować się pod drzewo, lecz jak najszybciej schować się w budynku. Podczas wakacyjnych wędrówek pieszych lub wycieczek rowerowych dzieci zawsze muszą być pod opieką dorosłych.
Po takiej dawce dobrych rad z pewnością wakacje będą udane i bezpieczne.

Galeria zdjęć

Janina Tytła

Więcej artykułów…

  1. Zebraliśmy 2000 płyt CD
  2. Wycieczka do OSP w Miłkach
  3. Wyjazd do Warszawy
  4. Spotkanie z policjantem
  5. Zajęcia otwarte dla rodziców

Podkategorie

Strona 121 z 133

  • start
  • poprz.
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • nast.
  • koniec
209101
Zalogowani 0
Goście 72
Zarejestrowani 94

ZPO Miłki 2012 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Marek Baranowski

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.